Kiedy zima jest w pełni, a śnieg skrzypi pod stopami, rzadko przychodzi nam do głowy ochrona skóry przed słońcem. Zdarzają się dni bez jednej chmurki na niebie. Wszyscy wystawiamy wtedy twarze do słońca starając się o dodatkową porcję witaminy D3 . Locherber SPFSpędzamy długie godziny na stokach narciarskich, z dziećmi na sankach lub spacerach. Wtedy jesteśmy szczególnie narażeni na oparzenia słoneczne. Nasza skóra już dawno zapomniała o letniej opaleniźnie i jest nieprzygotowana na spotkanie z promieniowaniem UV, a śnieg dodatkowo odbija światło słoneczne!

Rozróżniamy trzy rodzaje promieniowania - UVA, UVB i UVC. To strumień fal, które są emitowane przez słońce. Fale te mają różną długość:

UVA - od 315 do 400 nm,

UVB - od 280 do 315 nm,

UVC - od 100 do 280 nm

Jedynie promienie UVC nie są dużym zagrożeniem, ponieważ prawie całkowicie są pochłaniane przez atmosferę.

Locherber SPF

Przed promieniowaniem UVA i UVB mogą ochronić nas dobrze dobrane filtry.

Przy wyborze powinniśmy wziąć pod uwagę dwie podstawowe kwestie: fototyp skóry oraz siłę nasłonecznienia.

Na opakowaniach filtrów można znaleźć oznaczenie SPF czyli Sun Protection Factor, który określa zdolność ochrony przeciwsłonecznej.

W praktyce oznacza to, że np. u osoby stosującej kosmetyk SPF 30 do oparzenia dojdzie po czasie 30-krotnie dłuższym niż bez zastosowania filtra.  Oczywiście jest to informacja przybliżona. Oprócz tego trzeba koniecznie obserwować skórę, czy nie jest zaróżowiona.

Filtr musi być dobrany do fototypu skóry, a więc osoby z jasną karnacją koniecznie muszą wybrać filtr o wyższym faktorze niż te z karnacją ciemniejszą. Wiele ludzi mieszkających w Polsce ma fototyp I lub II. W takim przypadku skóra jest bardzo jasna lub jasna, ze skłonnością do występowania piegów. Podczas opalania może ulegać  szybkiemu zaczerwienieniu.

Pamiętajmy, że podczas przebywania na słońcu warto po dwóch godzinach nałożyć kolejną warstwę kremu z filtrem.

Locherber SPF

A co może sprawić, że filtr nie zadziała, tak, jak powinien?

Na skórę pokrytą filtrem nie wolno nakładać pudru, matowić ani dotykać, ponieważ można go łatwo zetrzeć.

Podczas uprawiania intensywnych sportów nasza skóra się poci, a to może wpłynąć na utrzymanie produktu „we właściwym miejscu”.

Szczególną ostrożność należy zachować podczas kąpieli. Po każdym wyjściu z wody koniecznie trzeba powtórzyć aplikację filtrów!

Jeżeli będziemy przestrzegali powyższych zasad, a także kierowali się własnym zdrowym rozsądkiem nasza skóra będzie bezpieczna, a urlop na stoku bardzo udany.

on 0