Mając cerę wrażliwą, należy unikać kosmetyków, w których znajdują się elementy sztuczne, toksyczne, tj. parabeny czy silikony. Sukces w pielęgnacji cery wrażliwej zależy nie tylko od dobrze dobranych kosmetyków, ale przede wszystkich od nas samych, od trybu i stylu naszego życia, od tego, co jemy i co pijemy. Zachwiana gospodarka lipidowa skóry oraz jej podrażnienia w dużej mierze zależą od czynników zewnętrznych (cywilizacyjnych), uwarunkowań genetycznych czy nawet zaburzeń hormonalnych, ale mogą być także odbiciem naszych codziennych stresów i braku odpoczynku.

 

Czym się charakteryzuje skóra wrażliwa i jak ją rozpoznać? Wrażliwość bądź nadwrażliwość skóry można łatwo dostrzec, a wręcz ją odczuć. Taka skóra jest pozbawiona swej naturalnej elastyczności, swędzi, piecze, jest podatna na uczulenia, bywa zaczerwieniona, odwodniona, podrażniona, a nawet można na niej zauważyć pękające naczynka. Pamiętajmy, że warunki atmosferyczne (suche powietrze, mróz, wiatr, promienie UV), przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, zanieczyszczenie powietrza, konserwanty i toksyny zawarte w jedzeniu, stosowanie kosmetyków zawierających substancje podrażniające, a nawet stres nasilają te objawy. Skóra wrażliwa to niemalże znak naszych czasów. Głównym problemem tego typu skóry są zaburzenia na poziomie naskórka, który osłabiony toksynami przestaje chronić skórę właściwą przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. W efekcie lipidy znajdujące się w warstwie rogowej naskórka, czyli tej, która głównie odpowiada za nieprzepuszczanie wody, są niszczone, a naskórek traci swą elastyczność i funkcję ochronną. W grupie zagrożonych lipidów są także tzw. ceramidy, które po 40. roku życia w sposób naturalny zanikają i należy je uzupełniać ceramidami roślinnymi.

Jak można chronić i pielęgnować skórę wrażliwą? Na wiele czynników zewnętrznych nie mamy wpływu, ale na pewno powinniśmy baczniej przyjrzeć się kosmetykom, po które sięgamy. Bardzo często zawarte w nich substancje konserwujące (parabeny), barwiące i zapachowe wywołują podrażnienia i alergie. Na rynku jest coraz więcej bezpiecznych produktów do pielęgnacji skóry wrażliwej, w których nie ma ani szkodliwych substancji, ani alkoholu, a ich kompozycję stanowią wyciągi z owoców i roślin leczniczych – mających działanie łagodzące, przeciwzapalne i głęboko nawilżające.Pielęgnacja skóry wrażliwej musi koncentrować się na kilku istotnych zadaniach: na odbudowie ochronnego płaszcza lipidowego naskórka, na odżywieniu komórek głębszych partii skóry oraz na zlikwidowaniu stanów zapalnych i podrażnień skóry.

Locherber pielęgnacja

Ważnym elementem pielęgnacji powinno być zastosowanie PLANT CERAMIDES, to znaczy ceramidów roślinnych zamkniętych w małych kapsułkach. Bazę serum stanowią: ceramidy pszenicy, glikoceramidy i skrobia kukurydziana. Tak dobrane składniki uzupełniają braki w budowie komórkowej naskórka, poprawiają jej elastyczność, zabezpieczają skórę przed utratą wody oraz zmniejszają pojawiające się naskórku  zaczerwienienia. Zawarte w serum ceramidy pszenicy to substancje tłuszczowo-lipidowe, stanowiące cement między komórkami naskórka.Glikoceramidy pozyskane z lecytyny sojowej pomagają wchłaniać wodę z zewnątrz i zatrzymywać ją w warstwie rogowej. Działają przeciwzmarszczkowo, przywracają prawidłowe napięcie i elastyczność skóry. Hamują procesy jej fizjologicznego starzenia. Lecytyna sojowa dostarcza także witaminę B i jest naturalnym źródłem antyoksydantów.Skrobia kukurydziana natomiast wchłania nadmiar sebum. Serum PLANT CERAMIDES odbudowuje i utrzymuje w równowadze barierę hydrolipidową i odżywia głębokie warstwy skóry, dzięki czemu przywraca jej jędrność i elastyczność. Stanowi idealną kurację dla skóry bardzo wrażliwej, także alergicznej w każdym wieku.

Locherber piękno

W codziennej pielęgnacji skóry wrażliwe wspaniałe efekty przynosi tonik nawilżający DELICATE TONIC LOTION, który w sposób delikatny oczyszcza, koi, regeneruje i rozświetla skórę. Tonik jest unikalną kompozycją wyciągu z róży, oczaru wirginijskiego, nagietka, rumianku i jabłek. Nagietek, rumianek i oczar, dzięki zawartych w nich garbnikach i flawonidach, działają przeciwzapalnie i łagodząco, a także usuwają wolne rodniki. W rumianku znajdują się chroniące przed alergią i stanami zapalnymi chamazuleny oraz m.in. kwasy organiczne, żywice, witamina C i sole mineralne, które wspaniale poprawiają kondycję skóry wrażliwiej, odżywiając ją i poprawiając jej koloryt. Rumianek to wyjątkowo delikatna roślina lecznicza od setek lat wykorzystywana w ludowej medycynie, nie wywołuje alergii, stanowi bazę wielu kosmetyków przeznaczonych nawet do pielęgnacji niemowląt. Oczar przyspiesza proces regeneracji skóry i działa ściągająco. Obecny w toniku wyciąg z róży likwiduje zaczerwienienia i wygładza skórę, a także ma działanie przeciwzmarszczkowe. Tonik wzbogacony jest o ekstrakt z jabłek, które dostarczają wielu kwasów owocowych odpowiedzialnych m.in. za złuszczanie starego naskórka, usuwanie nadmiaru sebum i pomoc w walce z wypryskami. To dzięki wyciągowi z jabłek skóra jest odświeżona, głęboko nawilżona, zregenerowana i rozświetlona.

Dopełnieniem pielęgnacji skóry wrażliwej, w tym naczynkowej, jest PHURA 12 CREAM–krem,który stanowi bezpieczną propozycję także dla osób z silną alergią. Bazę kremu stanowią tylko naturalne składniki, takie jak: wyciąg ze słodkich pomarańczy, z myszopłochu, z kasztanowca, olejek z owocu dzikiej róży i ze śliwek, a także masło Karite. Krem pomaga odbudować strukturę naskórka, tak by przynosił ulgę w stanach zapalnych i podrażnieniach skóry, w czym najważniejszą rolę odgrywają naturalne składniki. Ekstrakt ze słodkich pomarańczy wzbogaca skórę oraz chroni ją przed szkodliwym działaniem różnego typu czynników zewnętrznych. Poza tym Phura 12 CREAM z witaminami C, A, B, B12, P wykazuje delikatne działanie antyseptyczne, tonizujące i łagodzące. Wyciąg z myszopłochu przynosi ulgę w stanach zapalnych, zapobiega obrzękom, zwiększa przepływ krwi i limfy, obkurcza naczynia krwionośne, posiada właściwości cytotoksyczne i przeciwhistaminowe oraz łagodzi trądzik różowaty. Ekstrakt z kasztanowca uszczelnia naczynia krwionośne, tonizuje, niweluje zaczerwienienia, pękanie naczyń, zwęża pory, poprawia napięcie skóry. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwdziałaobrzękom, przyspiesza usuwanie toksyn. Olejek z owocu dzikiej róży  wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, spowalnia proces starzenia skóry, redukuje zmarszczki, poprawia elastyczność, wzmacnia naczynka krwionośne, niweluje zaczerwienienia i blizny, regeneruje, rozjaśnia plamy pigmentacyjne, jest doskonały dla egzemowej, łuszczącej się skóry.  Olejek ze śliwek kryje w sobie bogactwo witamin i minerałów, odżywia skórę i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Zawarte w nim witaminy K i C uszczelniają naczynia krwionośne, zmniejszając widoczność pajączków na skórze.Znaczącym składnikiem kremu jest masło shea, zwane też Karite, mające właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne i nawilżające. Ponadto masło to świetnie odżywia skórę, poprawia jejkst jędrność i elastyczność, chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV, zmiękcza, nawilża, goi, odmładza, wygładza, regeneruje, doskonale się wchłania. Masło Karite wspaniale odbudowuje ochronny płaszcz lipidowy naskórka, dzięki czemu skóra staje się nawodniona i zdrowa.

Warto pamiętać, że mając cerę wrażliwą, należy unikać kosmetyków, w których znajdują się elementy sztuczne, toksyczne, tj. parabeny czy sylikony. Sukces w pielęgnacji cery wrażliwej zależy nie tylko od dobrze dobranych kosmetyków, ale przede wszystkich od nas samych, od trybu i stylu naszego życia, od tego, co jemy i co pijemy. Zachwiana gospodarka lipidowa skóry oraz jej podrażnienia w dużej mierze zależą od czynników zewnętrznych (cywilizacyjnych), uwarunkowań genetycznych czy nawet zaburzeń hormonalnych, ale mogą być także odbiciem naszych codziennych stresów i braku odpoczynku. Naturalne kosmetyki opierają się na roślinach leczniczych, ziołach, owocach i warzywach, warto więc zwiększyć ich ilość także w naszej codziennej diecie, by pochodzące z nich witaminy, kwasy i minerały mogły budować naszą zdrową skórę także od wewnątrz.

on 0