795 125 795      Jesteśmy dla Ciebie pn-pt w godz. 9-21.

Słońce na szczęście

Jak wynika z badań naukowych, człowiek do prawidłowego funkcjonowania hormonów potrzebuje, przynajmniej 15-minutowej kąpieli słonecznej każdego dnia. Tym czasem szyby przez które patrzymy na świat, skutecznie blokują dostęp słońca do skóry. Zamknięci większość czasu w biurach, mieszkaniach i autach, nie dajemy sobie szans na naładowanie naszych baterii słonecznych.

Światowej klasy lekarze i naukowcy biją na alarm. Mamy do czynienia ze światową epidemią niedoboru witaminy D, którą nasze organizmy pozyskują z przebywania bezpośrednio na słońcu.

Niedawno przeprowadzone badania medyczne w USA wykazały, że braki witaminy D przyczyniają się do masowych zachorowań na infekcje. Niedostatek słońca naukowcy powiązali też ze zwiększoną zachorowalnością na grypę, nadciśnienie, raka pieści, czy raka płuc. Coraz więcej mówi się o wpływie braku witaminy D na bezpłodność oraz stwardnienie rozsiane (SM).

Nasz układ nerwowy potrzebuje słońca do prawidłowego funkcjonowania hormonów szczęścia. Gdy świeci słońce, jesteśmy radośniejsi i jak się okazuje zdrowsi. Latem warto więc mądrze nadrabiać zaległości i opalać się na szczęście!

Zły dotyk słońca

Słońce przesyła nam dużo życiodajnej energii. Nie dajmy się jednak zwieść. Ze słońca dociera do nas również śmiercionośne promieniowanie. Prawie 4% to promieniowanie ultrafioletowe (UVB), które powoduje oparzenia słoneczne i mutacje genów. A aż 95% to promienie UVA, które jeszcze niedawno były uważane za nieszkodliwe, dziś natomiast wiadomo już, że tak nie jest. UVA wnikają głęboko w skórę i powodują szybsze powstawanie zmarszczek oraz starzenie się. No i przede wszystkim mogą uszkadzać głęboko w skórze nasze DNA i powodować nowotwory.

Szkodliwego światła nie chcemy zapraszać na naszą skórę. Jak więc opalać się mądrze i wykorzystać tylko dobroczynną moc słońca? Uważnie wybrać kosmetyki na starcie z UVB i UVA!

 

Przeczytaj następny artykuł:

Fototypy skóry

 

Nasze produkty do opalania

Witryna BeBeautyempire.com używa plików Cookie - tzw. ciasteczek. Dalsze korzystanie z witryny oznacza Twoją akceptację cookies. Polityka Prywatności
x