729 988 899      Jesteśmy dla Ciebie pn-pt w godz. 9-21.

Lusterko na skórze

Na rynku dostępne są kosmetyki z filtrami mineralnymi i chemicznymi.

Filtry mineralne (inaczej fizyczne) działają na zasadzie lustra i obijają promienie słoneczne. Mają na tyle duże cząstki, że nie wnikają w głąb naskórka. Tworzą na powierzchni skóry tzw. film ochronny, czyli warstwę będącą zaporą dla promieni UVB i UVA. Filtry mineralne są dobrze tolerowane przez skórę i nie wywołują podrażnień. Nie tracą swoich właściwości pod wpływem promieniowania. Na etykiecie takich kosmetyków znajduje się informacja, że zawierają tlenek cynku lub dwutlenek tytanu.

Filtry chemiczne to związki, które dosłownie pożerają promienie UV i zamieniają je na energię, zwiększając swoją temperaturę. Ich atutem jest lżejsza konsystencja. Filtry chemiczne są praktycznie niewidoczne na powierzchni skóry. Zwiększona temperatura sprawia jednak, że skóra szybciej paruje i w krótszym czasie zostaje pozbawiona cennych składników mineralnych. Filtry chemiczne mogą powodować alergie na wrażliwej skórze, więc szczególnie alergicy powinni je przetestować przed użyciem.

 

Jesteśmy na baterie słoneczne

Dr Rhee lekarz dermatolog z 31-letnią praktyką, autor wielu specjalistycznych publikacji na temat raka skóry, promieniowania słonecznego i zależności między nimi, promuje bezpieczne korzystanie z opalania. Ten aktywny członek doradczych komitetów medycznych, zajmujących się leczeniem i prewencją raka skóry uważa, że ludzki organizm potrzebuje światła do funkcjonowania. Światło – zdaniem dr Rhee jest lekarstwem na wiele chorób. 

Ta wielka żarówka na niebie bywa jednak bardzo niebezpieczna. Opalenizna to nic innego, jak efekt obronny organizmu, który usiłuje poradzić sobie z dużą dawką słońca. Pomagajmy mu w tym odpowiednimi kosmetykami, a odpłaci nam zdrową i jędrną skórą.

 

 

rodzaje filtrów

 

 

 

Nasze produkty do opalania

Witryna BeBeautyempire.com używa plików Cookie - tzw. ciasteczek. Dalsze korzystanie z witryny oznacza Twoją akceptację cookies. Polityka Prywatności
x